O Mnie

Urodził się 06 sierpnia 1978 roku w Sokołowie Podlaskim, zaś wychowałem w malutkiej Wiosce o nazwie Rudniki. Po kilku latach wyprowadziłem się z rodzicami i rodzeństwem na Górny Śląsk do  Siemianowic Śląskich, a potem Piekar Śląskich. W tym właśnie mieście rozpocząłem swoją edukację wczesnoszkolną oraz ukończyłem szkołę średnią, a dokładnie Liceum Ogólnokształcące.

Od urodzenia zmagam się z rzadką wrodzoną dolegliwością skóry – pęcherzowym oddzielaniem się naskórka epidermolysis bullosa  EB. Nazywany często jestem „Człowiekiem Motylem” lub „Motyl z Żelaza”.

Moja choroba i niepełnosprawność nie są jednak przeszkodą w stawianiu sobie coraz to śmielszych wyzwań i dążeniu do ich realizacji. Udowadnia sobie i innym że własne ograniczenia, spadek motywacji, brak sensu życia i efektów działania czy problemy zdrowotne, a także brak akceptacji siebie w tym wiara we własne siły pozwalają przezwyciężyć największe życiowe trudności.

Z wykształcenia jestem Politologiem, z zamiłowania –  mówcą motywacyjnym, społecznikiem, aktywistą, pisarzem w miarę możliwości także podróżnikiem.  Zawodowo pracuję w ING Banku Śląskim S.A. w HR.

W 2004 roku założyłem Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk i do 2016 roku byłem jego prezesem.

Obecnie poza pracą zawodową od kilku lat prowadzę szkolenia motywacyjne w ramach Akademii Inspiracji Motyl dla firm, stowarzyszeń, fundacji, szkół i nie tylko. W wolnej chwili uwielbiam dobrą książkę, zazwyczaj o tematyce podróżniczej lub historycznej, dokumentalnej, ale także podróże te małe i te duże, pójść do kina na dobry film akcji lub komedię, spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Zdobyłem wiele prestiżowych nagród za działalność prospołeczną. Najbardziej sobie cenię Odznaczenie Orderem Kawalera Uśmiechu otrzymanym od dzieci w 2012 roku.