Książka

 

Siła w EB

Historia Człowieka ze Szkła

 

 

 

 

Siła w EB – Historia Człowieka ze Szkła to książka wywiad rzeka, a właściwie wywiad rzeka krwi. Nie tej przelanej bez sensu w wojnie gangów, tylko krwi prawdziwej, której nikt przelewać nie chce, ale ciągle jeszcze nie ma wyboru. To książka o trudnych a potem najradośniejszych przeżyciach i ciągłym przeżywaniu codziennych zmagań, trudów, pokonywaniu barier każdego dnia. To książka o motywacji i potrzebie samorealizacji, walki o siebie ale i o innych. W treści książki odnajdziesz siłę do życia, ogromny dystans do siebie, wsparcie, inspirację o działania

Wydanie papierowe koszt 40 zł, e-book 30 zł

Wydanie papierowe

Wydanie elektroniczne 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Anna Dymna
Aktorka i Prezes Fundacji Mimo Wszystko

Drogi Przyjacielu, trzymasz w ręku niezwykłą książkę. Jest ona pisana krwią, cierpieniem, chwilami upokorzeń i załamań, odwagą oraz niezłomnością, radością, łzami, a przede wszystkim miłością do życia (...)
Jego życie to pole walki nie tylko z własnym ciałem pełnym ran, z bólem, ale też z bezdusznością, agresją i okrucieństwem naszej rzeczywistości. Upokarzany przez los, przez wielu ludzi, odnajduje siłę i walczy o godność, o normalne życie, o przyjaciół, miłość, sukcesy… I zwycięża (...) Przeczytaj tę książkę. Gdy poznasz historię Przemka, zrozumiesz, jak szczęśliwym jesteś człowiekiem, ile masz powodów do radości, ile zależy od Ciebie i jak czasem, bez sensu, narzekasz i marnujesz czas. Ta książeczka może zmienić twoje życie. Może dać Ci siły w trudnych chwilach i pewność, że nie ma rzeczy niemożliwych,

Marek Michalak,
Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia
i.Janusza Korczaka, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły
Orderu Uśmiechu, Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018)

Są wśród nas ludzie, których natura wyróżniła talentem, urodą, umiejętnościami. Są również ci, których wyróżniła chorobą. Pierwszych przyjmujemy z radością, podziwiamy, drugich... no właśnie. Nie obdarzamy ich podziwem, akceptacją. Serwujemy im za to poczucie inności i osamotnienia. Dokładamy cierpienia, którego sami nigdy nie chcielibyśmy odczuć, nie zdając sobie sprawy, że to, jacy będą, zależy także od nas (...) Przemek Sobieszczuk, przez dzieci nagrodzony Orderem Uśmiechu, jest bowiem pozytywnym, światłym człowiekiem, który wspiera innych, choć sam zmaga się z chorobą (...) Przez co przeszedł (...)? Zrozumiesz, podążając drogą, którą jest ta książką. Choć jest ona naprawdę inspirująca i – w gruncie rzeczy – pozytywna, bądź przygotowany, że zaboli… Poczujesz, przez co przeszedł wspaniały człowiek, realizując swój cel „normalnego życia”, dochodzenia do kluczowego wniosku, że sukces to współpraca z ludźmi. A to, że czasami zawodzą, nie powinno zachwiać wiary w nich. Lektura tej książki sprawi, że będziesz lepszym człowiekiem.

Brunon Bartkiewicz
Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego

Kiedy pierwszy raz usłyszałem historię Przemka poruszyło mnie, jak silną motywacją w życiu człowieka może być potrzeba samorealizacji.
To, jak Przemek walczy o siebie, jest niebywałe. Każdego dnia przełamuje ból, fizyczne ograniczenia i nieświadome uprzedzenia.
Nie wiem, skąd u tego fizycznie kruchego człowieka tyle hartu ducha… A może – paradoksalne – źródłem siły jest jego słynny dystans do siebie i umiejętność obracania w żart tego, czego zmienić po prostu się nie da?
Cieszę się, że moi pracownicy pracują ramię w ramię z człowiekiem, który z ograniczeń potrafił uczynić swoją przewagę.
Mało tego – Przemek pokazuje nam wszystkim, jak z tej pozycji budować, dawać wsparcie i inspirować do działania!